Bosá univerzita

24. dubna 2012 v 22:38 | L. |  Cesta životem =)
Nejprve by jsem ráda upozornila, že tento odkaz je převzatý ze stránek Alue - www.aluska.org (už po několikáté, ale stejně to napíšu znovu - DOPORUČUJI se k ní podívat, já se na její stránky neustále vracím a hodně mi to pomáhá).

Toto video je o Bunkerovi Royovi, který šel jinou cestou.. neseděl jen doma, ale poslouchal své vedení a nakonec dokázal velkou věc. V Rádžastánu, v Indii založil školu jménem Bosá univerzita. Jakou (nečekanou) cestou se mu to podařilo uvidíte ve videu. Není dlouhé a rozhodně to stojí za to se na něj podívat. Během proslovu říká opravdu chytré věci, které mu dopomohly k tomu, aby to uskutečnil. Nedbal na předsudky bohatých a sám se přesvětčil o tom, že lidé, kteří mají vystudované vysoké školy, tak téměř to jediné, co jim potom zůstalo je jen jejich diplom. Mluví o moudrosti, které lidé v této chudé části světa mají a svět je k tomu slepý.

Mohla bych vám o tom povídat ještě nějakou dobu, ale stejně to zdaleka nevystihne videjko. Tak si ho pusťtě, protože by ho podle mého názoru, mělo vidět co nejvíce lidí.

- VIDEO NAJDETE ZDE: Bunker Roy: Lekce od bosého hnutí -


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 unisex unisex | 25. dubna 2012 v 8:06 | Reagovat

Videjko jsem právě dokoukala, je to obdivuhodné, jak vyprávěl třeba o těch malých dětech a nebo o tom, jak se ty babičky mezi sebou domlouvaly řečí těla a předávaly zkušenosti. Já bych to tedy nezvládla..

2 unisex unisex | 3. května 2012 v 9:15 | Reagovat

Laigo děkuju za krásný, milý komentář. I já budu nadále navštěvovat Tvůj blog, dává mi spoustu pozitovní energie.
Hodně jsem přemýšlela, myslím, že recepty, citáty, které mě oslovují a fotky, které se trochu povedou budu vkládat, jen co se trochu dám do pořádku po psychické stránce a najdu duševní klid a pohodu.
Děkuju, že myslíš i na mé oči, zatím se stav nehorší a to je podstatné...

3 unisex unisex | 4. května 2012 v 20:14 | Reagovat

Nechceš se o té věci rozepsat? Třeba se Ti uleví..
Děkuju za pochvalu, snažila jsem se, cítila jsem uvnitř, že jestli s tím blogem nic neudělám, přestane mě úplně bavit psát a fotit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama