Únor 2011

Nebojme se.. !! :)

20. února 2011 v 21:25 | L. |  Jemnohmotní a já =)

Zdravím Vás :).. 

laigo.blog.czPokaždé když se rozhodnu psát článek, tak cítím, jak moc Vám toho chci sdělit. Ale jakmile se usadím, najdu obrázek, coby vystihoval článek a mojí náladu, tak najednou mi utečou slova.

Chci Vám psát o síle Světla a velkému klamu...

Příběhy srdce, ty příběhy, které se nás dotýkají nejvíce.. jsou pro nás i nejvíce důležité. Dokážeme být ohromně šťastní, ale i moc nešťastní. Ráda, bych Vám psala o štěstí.. ale v životě každého z nás se nás pokouší cosi oklamat. Ať to jsem MY, LIDÉ nebo TEMNÉ síly.. pokaždé se nás něco snaží ztlačit na zem, abychom si přišli jako v pastičce na myši. A proč? Protože potom jsme zoufalí, poslušní těm, kdo nám káží, nejsme nijak nebezpeční..

Ráda bych Vám psala o tom, jak se naše myšlenky, naše city i naše nápady bohužel dají svázat. Pocitem toho, že nás potká strach, bolest..že v těhlech chvílích určitě přicházíme o to, co milujeme nebo co je náš život. Nikdy to tak není, pokud to nedovolíme. To, co jsem napsala je pro některé lidi velmi zporné, ale myslím si, že i velmi pravdivé.. 

lail.blog.cz
Pokud jste v síle smutku a strachu, cítíte se maličtí.. vcelku zbyteční. Píši Vám to sem, protože jsem se dnes (ještě před chvílí) také tak cítila. Vlastně tyto tři dny, byly pro mě docela složité. Jen proto, že jsem neudělala to, co se Vám snažím říct..

Pokud si k sobě přivoláte Anděla, necháte se jím obklopit, pocítit jeho lásku.. Necháte ho k sobě promluvit, aby Vám řekl, co se děje, nebo proč to na vás takhle působí. NIKDY Vám nepoví, že by se něco dělo špatně, že je vám ubližováno,.. Dá vám do srdce světlo, kterým spatříte celou tu situaci jakoby z dálky a najednou je vše jinak. Dostanete vizi, že vlastně se neděje nic, co by si vyžadovalo vaší bolest nebo smutek. Že je vše v pořádku a pokud to tak chcete i nadále, tak uslyšíte radu toho, abyste tomu věřili a chtěli to tak. Mysleli tak, byli vděční za to, co od Vesmíru žádáte, protože vděčnost celý proces urychluje. 

Když jsem před pár dny usínala, nevím jestli jsem byla už ve spánku nebo jsem jen promlouvala k andílkovi před spaním. Ptala jsem se jí, proč lidé, když o něco žádají Vesmír už v tu chvíli nejsou za to vděční. Protože pokud o to požádají a ucítí tu situaci jako přítomnost, skutečně se tak stane. V tu chvíli jsem se na to dívala z pohledu "Vesmíru".. že bych přání splnila tomu, kdo jej prožívá. Né kdo o něm pořád jen mluví. Pokud chceme něco, co rozešťastní naše srdce, pak se šťastným srdcem žádejme..  Byl to můj polemizující a na polovypínající mozek :). Možná z toho nic nedává smysl, ale mě to přišlo chytré :D. A pak jsem upadla do hlubokého spánku.. 

lail.blog.cz
Přála by jsem si, abyste si naplno uvědomili.. že pokud se cítíme něčím svázáni, nedokonalý, že si něco nezasluhujeme, že něco vzdáme.. není to proto, že by to tak skutečně bylo a tyhle pocity tu NEjsou proto, abychom pochopili, že je to fakt marný. Ale abychom toho nedosáhli. Představte si, kdyby na světě byli jen šťastní lidé, co se věnují duchovnímu vývoji. Co by se stalo s těmi, kteří se nás snaží řídit a poroučet nám? Neměli by to, co mají teď. Museli by se změnit..

Pokud po něčem zatoužíte a cítíte, že by vás to potěšilo.. není jediného důvodu, proč si to nezasloužit nebo proč to neprožít. Ponořte tomu svoje myšlenky, víru, uvědom te si prosím, že u Vás celý den je milující bytost, která se o Vás stará. A dokáže zázraky.. Jen tehdy, pokud v ně věříte. A požádáte. Proč o ně nepožádat? Věřte tomu, že pokud v myšlenkách něco svěříte Vesmíru - slyší Vás! A vyslyšel Vaše prosby.. ale je jen na Vás pokud půjdete po cestě jeho znamení, aby se Váš sen vyplnil. Není to o tom, že by Vás nevyslyšel. Ale Vy jste neslyšeli Vesmír.. Sami Sebe.. věnuj te se svým prožitkům, svému nitru, tělu, srdci..  Věřte..

Pokud nebudete dávat ve svém životě prostor k ošklivým věcem, nepřijdou..  Není se čeho bát. A pokud chvilku myslíte tak, co Vás netěší. Hlavně nepropadněte strachu :). Prostě začněte přemýšlet nad něčím hezkým. Myšlenky Světla jsou mnohem silnější :).

lail.blog.cz

Jak vnímám "Řeč"

12. února 2011 v 5:45 | L. |  Něco ke mě =)

Kdyby slova dokázala popsat lásku, nebylo by za potřebí citů.  Kdyby city mluvily slovy, nač bychom měli schopnost řeči?

lail.blog.cz


Řeč podle mého cítění není od toho, abychom druhým říkali, co chtějí slyšet nebo abychom si vybili zlost.
 Ale máme schopnost řeči, proto, abychom poznali sílu a krásu myšlenky. Pokud  máte myšlenku  v hlavě, ano, cítíte jí. Můžete vnímat její sílu prožitkem, který Vám nabízí. Žádný člověk není jako druhý člověk. Ani hlas nemá nikdo stejný. Ale síla myšlenky, je v každém z nás.  Jen někteří to nevidí. Pokud chcete něco říct, pomyslíte na to. A pak slova Vám plynou z úst.. Někdy ublíží, jindy velice potěší, .. Slova tvoří svět, protože začínají u touhy a myšlenky a v  srdci..

Pokud něco řeknete, nerozplyne se to a jakmile zkončíte mluvit, tak slova nejsou pryč. Plují světem jejich vibrace a tvoří nám naší "realitu na Zemi". Pokud budete o sobě pořád říkat, jak jste hlupí. Skutečně se jím stanete. Pokud budete o sobě myslet s láskou a mluvit s láskou o sobě, tak dokážete nádherné a velké věci, které budou inspirovat i druhé.

Každý dokáže z druhého cítit co v něm je. Aspoň maličko. A pokud se to shoduje s tím, co cítíme, uznáváme, věříme a máme v sobě my, potom je ten dotyčný člověk nám "sympatický". Pokud budete milující, klidný, naslouchavý, veselý a šťastný člověk, potom spoustu lidí bude vyhledávat Vaší přitomnost. Protože jim dělá u srdce dobře. Mají to v sobě. Jen možná moc hluboko na to, aby to cítili přes starosti tohoto života. 

lail.blog.cz

Moje vyjadřující schopnosti bohužel nedosahují rozměrů, které bych chtěla. Ale víra a snaha je ve mě silná :).. 

Milujte.. 

Krásný Den ! :)
Všude ticho...a Vy slyšíte své SRDCE

10. února 2011 v 5:40 | L. |  Hudba =)


Svět..
Mám pro Vás hudbu.. Nádhernou.. Cítím u ní.. přesně ten pocit, když vidíte nádherné Slunce jak září do dokonalých záhybů lesa..Prolínají se paprsky navzájem a slyšíte kolem sebe šum, co vydává to, jež vás obklopuje. Domov. Les.. Zavřete oči..Všude je ticho, slyšíte své srdce bít. A vy velmi jasně slyšíte, jak Vaše SRDCE volá zbožná přání do Světa. K Vesmíru, do každého záhybu naší Země. Cítite se naplněni. Krásně. Protože víte, že právě teď jste vyslyšeni..

Vnímej !!! :)..

8. února 2011 v 22:44 | L. |  Příběhy psané mnou =)

Nevím, co mě drží.. Nevím, proč takhle přemýšlím.. Ale skutečně vím, že to cítím..lail.blog.cz
Víte,..lidé by měli být na sebe hodní. Měli by si všímat a soustředit se na druhé. Myslet na ně. Milovat je a těšit se s nimi. A pokud se bude ten druhý se trápit, stačí ho chytnout za ruku a dívat se stejným směrem jako on. Aspoň tohle.. Co se stalo se Snovou Zemí? Kde jsou naše sny?..

Nemám depku nebo něco podobného :).. Jen jsem se rozpřemýšlela.. spoustu věcí mě dneska večer donutilo takhle přemýšlet. Tak mě napadlo, že své myšlenky dám sem.. Někde, kde se neztratí..

Vlastně..co je na světě důležité? Skutečně důležité? .. 
...Být šťastný.. protože potom člověk dokáže vše. Má víru, je silný, věří v sebe a ostatní.. Vidí krásu světa, přírody, všeho živého.. je podporován světem, okolím, jemnohmotnými. Svými myšlenkami si tvoří krásný život a pak ho skutečně i má. 
... Není nic krásnějšího..


Ale jak jsem na tom našem krásné světě. Tak se setkávám pořád s tou samou věcí. Lidé, aby si hodně věcí uvědomili, musí je někdo nakopnout. A někdy hodně z prudka do pozadí. Když jste jim pořád po ruce, vždycky při nich stojíte,  vnímáte je.. Hodněkrát si narazíte. Protože oni zapomínají vnímat naopak Vás. Protože jste - jistota -.. Jejích štěstí. A na to se často zapomíná.. Proto oni nakopou do zadku Vás. A ten komu je ublíženo jste nakonec Vy.. 

..Věřím, že lidé jsou krásné bytosti, plné lásky. Proto je těžké k ním se chovat jinak. Aspoň pro mě tedy. Neříkám, že nezlobím, nebo nejsem drzá, někdy naštvaná.. to neříkám. Každý má své chvilky. Však určité víte, jak to myslím. .... pokud ne, tak se obávám, že více sloužit nemůžu, protože by ze mě pak padalo "Nooo... tak nějak to myslím, jakože... " =D

lail.blog.cz
Jen je složité, že když tuhle svojí myšlenku povíte lidem. Nepochopí Vás. Buďto na to nejsou připraveni, nebo jsou pod " tvrdou křupkou" .. Vysmějí se Vám. 

Pak jsou tu lidé, kteří z Vás vycítí něco, co je na Vás odlišné od těch všech lidí, které potkáváme během našeho každodenního života. Většinou to neumí pojmenovat. Ale když se tomu tak stane, je to krásné.. Protože NĚKDO se rozhodl Vás VNÍMAT. Pro mě je to vždy báječný pocit... 

Vlastně je krásné na tom to, že se můžeme každý den těšit na to, co nás druhý den potěší.... Co to asi bude... :-) Vždycky to je něco, určitě ano. Tak nechci slyšet výmluvy " Nic ".. =D

ZÁZRAKY SE DĚJÍ TĚM, CO V NĚ VĚŘÍ...

Buďmě šťastní, milujme, veselme se... ze všeho! Vše je k radosti! :).. 

Pokud přestaneme svět hodnotit.. na "hezké, ošklivé"... "správné, špatné"... "nepřípustné, přípustné"... Uvidíme možnosti toho, co se nám nabízí :)..

Tohle je pro Tebe náš malý Hrdino :)

8. února 2011 v 12:31 | L. |  Příběhy psané mnou =)                                            Je úterý. Pro mě další den ve třech týdnech, kdy na mě působí vlivy uzavřenosti mezi 4 stěnami. Už se ví, co mi je. Mám v krku Streptokoka a Hemofyla. Bolí mě celej nateklej krk . Ale jinak jsem čiperná..

Pro jiné to je den, kdy sedí v lavicích a jsou unuděný k smrti... nebo se smějí své spolusedící a učitelka je okřikuje, ať jsou zticha. Zkrátka jim kazí zábavu, když se baví aspoň někdo.

A spousty lidí se stresují v práci ... 

Ale, pro toho, komu píšu tento článek..  Je to pro něj MNOHEM větší den! I pro celou rodinu.. :)!

lail.blog.cz
...... Devět měsíců v bříšku, 40 minut porod a na světě................ je náš Matýsek :)!!!!!!!!!!!!

Chtěla bych aspoň vyslovit svoje přání na blog, když ho nemůžu vidět (nemoc) ...

Přála bych si z celého srdíčka, aby pro našeho Matýska byl výlet na Snovou Zemi krásný a zkušenost mu dávající.  Moc přeji našemu malinkému Hrdinovi, aby zde cítil velkou Lásku a jeho život se ubíral směrem Světla a Radosti. Věřím, že se svým růstem neztratí to, co vidí a cítí teď. Ať neustále cítí, že ho všichni a všechno Miluje..a on Miluje všechny a všechno.

                                                                              ...........Matýsku,  to je Pro Tebe 
lail.blog.cz

Ať každý den, máš kolem Sebe a v Sobě Světlo :).....................


Vítej!Orel nad skalami

7. února 2011 v 4:54 | L. |  Moje tvorba..=)
lail.blog.cz
Přátelé :)..

Napadlo mě, že by jsem Vám ukázala obrázek, který jsem kreslila před třemi roky.. Vložila jsem do něj mojí potřebu po svobodě..

Mě se obrázek moc líbí, protože cítím, co v něm je.. Nevím, jaký je pro Vás, když ho vidíte jen na pc :). 


P.S. Krásná hudba..


Co na srdci, to na jazyku..

5. února 2011 v 4:00 | L. |  Jemnohmotní a já =)


Moji milý :).. Mám toho tolik na srdci, co Vám chci říct.. Tak snad to bude mít hlavu a patu.

Nejdříve by jsem chtěla Vám sem dát obrázek, ke kterému jsem se dostala díky Unisex :). Mě se zatajil dech, když jsem ho viděla.. Teď bych Vám chtěla hrozně moc přiblížit ten pocit, co jsem měla, protože byl nádherný.  Bylo to takové.. Asi špatně a nepřesně pochopitelné přirovnání, ale.. --> Představte si, že najdete obrázek ze svého raného dětství. Něco, co s Vámi úzce souvisí, ale je to už hrozně dlouho.. Je to zvláštní, ale měla jsem hodně podobný pocit. 

Já vím, že je to obrázek.. Ale zkrátka krásný :).

lail.blog.cz

Dneska v noci byla zajímavá noc :)..

Bylo k ránu.. A já spala jak kus dřívka. Cítila jsem svojí existenci, nebylo to jako když spíte a víte velký kulový o sobě. V hlavě se mi promítaly hrozně rychle různé příběhy. Týkaly se všeho, co mě nějak naštvalo, bylo nepochopeno, nelíbilo se mi,.. V těch příbězích se vždy ten "problém" odhalil a vysvětlil. Nešlo to v mojí hlavě. Bylo to hrozně rychlé na to, aby jsem to stíhala chápat. A když jsem se to snažila zpomalit a házet si je  do své paměti, okamžitě jsem v tom začala plavat. Protože se ty příběhy se překrývaly. Jako by to "porozumění" těch snů, šlo jen do mého nitra... 
Nedávno jsem měla také zajímavou noc.. :)

Byl velký Měsíc. Vždy se cítím strašně zvláštně a krásně, když je celý Měsíc. Je pro mě krásné se procházet tmou a nechat ho, aby na mě svítil..

Když jsem usínala..usínala jsem s potěšeným pocitem z toho, jak je venku krásně. Pamatuji si, že jsem stála uprostřed pokoje a Měsíc mi svítil do a na mě. Jen jsem tam stála, obličejem k nebi a otočenými dlaněmi k Měsíci. Cítila jsem, jak mám svoé tělo na posteli..

lail.blog.cz

Pejsek.. =)

3. února 2011 v 13:02 | L. |  Moje tvorba..=)

Ahoj! :)

Už dva týdny jsem nemocná. Né a né se mě ta nemoc pustit. Tak jsem včera celý den kreslila :). A napadlo mě, že by jsem mohla  obrázky, které nakreslím, zveřejnit na blog. Tak jsem se to snažila dostat do pc, ale má to pár vad.

1,  Scener máme praobyčejný a uplně změnil barvy na tom obrázku.. - > což mě se nelíbilo, tak jsem si pak musela najít jinou formu. 

2, Řekla jsem si, že si to vyfotím.. A vyfotit to nějak kvalitně byl pro mě oříšek. Takže z toho vzniklo to, co je. 

A moje spokojenost? 

.. Jakš Takš


 A k obrázku:

Je nakreslený aquarellovýma pastelkama .. a nakonec rozetřený štětečkem s vodou.. 

 Mě osobně se obrázek líbí, protože svoje výkresy nehodnotím na "hezké" nebo "ošklivé".  Někdo možná na světě udělal hranice toho, co je a co není hezké. Jenže mě přijde hezkých věcí na obrázku víc, než jenom to, jaký je ve srovnání s jiným.

P.S. Kreslila jsem podle předlohy :). A měl tam malé, kulaťoučké nožky.. A já jsem si s tím poradila takhle

lail.blog.cz